Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
18573 VSKP BGKT EXPRESS VISHAKAPATNAM Thursday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 VSKP VISHAKAPATNAM Source 05:30 1
2 VZM VIZIANAGRAM JN 06:27 06:32 5 1
3 VBL BOBBILI 07:16 07:18 2 1
4 PVP PARVATIPURAM 07:41 07:43 2 1
5 RGDA RAYAGADA 08:35 08:45 10 1
6 MNGD MUNIGUDA 09:55 09:57 2 1
7 KSNG KESINGA 10:50 10:52 2 1
8 TIG TITLAGARH 11:25 11:35 10 1
9 KBJ KANTABANJI 12:05 12:15 10 1
10 KRAR KHARIAR ROAD 13:00 13:02 2 1
11 MSMD MAHASAMUND 14:01 14:02 1 1
12 R RAIPUR JN 16:00 16:30 30 1
13 BYT BHATAPARA 17:43 17:45 2 1
14 USL USALAPUR 19:05 19:15 10 1
15 PND PENDRA ROAD 20:43 20:45 2 1
16 APR ANUPPUR JN 21:35 21:40 5 1
17 SDL SHAHDOL 22:25 22:27 2 1
18 KMZ KATNI MURWARA 01:00 01:10 10 2
19 DMO DAMOH 02:36 02:38 2 2
20 SGO SAUGOR 03:50 04:00 10 2
21 MAKR MALKHEDI 05:18 05:20 2 2
22 GUNA GUNA 07:40 07:50 10 2
23 CAG CHHABRA GUGOR 09:08 09:10 2 2
24 BAZ BARAN 09:50 09:55 5 2
25 KOTA KOTA JN 11:20 11:30 10 2
26 SWM SAWAI MADHOPUR 13:30 13:40 10 2
27 BNLW BANSTHALI NIWAI 14:30 14:32 2 2
28 JP JAIPUR 15:50 16:00 10 2
29 FL PHULERA JN 16:53 16:55 2 2
30 MKN MAKRANA JN 17:43 17:46 3 2
31 DNA DEGANA JN 18:33 18:36 3 2
32 MTD MERTA ROAD JN 19:10 19:30 20 2
33 JU JODHPUR JN 21:20 22:35 15 2
34 BGKT BHAGAT KI KOTHI 22:00 Destination 2