Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
18501 VSKP GIMB EXPRESS VISHAKAPATNAM Thursday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 VSKP VISHAKAPATNAM Source 17:35 1
2 DVD DUVVADA 18:08 18:10 2 1
3 SLO SAMALKOT JN 19:55 19:57 2 1
4 RJY RAJAMUNDRY 20:55 21:00 5 1
5 EE ELURU 22:11 22:13 2 1
6 BZA VIJAYAWADA JN 00:01 00:15 14 2
7 KMT KHAMMAM 01:29 01:30 1 2
8 WL WARANGAL 03:58 04:00 2 2
9 RDM RAMGUNDAM 05:30 05:32 2 2
10 SKZR SIRPUR KAGAZNGR 06:33 06:35 2 2
11 BPQ BALHARSHAH 08:10 08:20 10 2
12 WR WARDHA JN 10:42 10:45 3 2
13 BD BADNERA JN 12:40 12:43 3 2
14 AK AKOLA JN 13:30 13:35 5 2
15 MKU MALKAPUR 14:38 14:40 2 2
16 BSL BHUSAVAL JN 15:45 16:00 15 2
17 JL JALGAON JN 16:53 16:55 2 2
18 NDB NANDURBAR 19:45 19:50 5 2
19 ST SURAT 23:40 23:50 10 2
20 AKV ANKLESHWAR JN 00:24 00:26 2 3
21 BRC VADODARA JN 01:40 01:45 5 3
22 ANND ANAND JN 02:15 02:17 2 3
23 ADI AHMEDABAD JN 03:35 03:55 20 3
24 VG VIRAMGAM JN 05:00 05:02 2 3
25 DHG DHRANGDHRA 06:01 06:03 2 3
26 SIOB SAMAKHIALI B G 08:15 08:17 2 3
27 BCOB BHACHAU BG 08:34 08:36 2 3
28 GIMB GANDHIDHAM BG 09:50 Destination 3