Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
16531 YPR GARIB NAWAJ AJMER JN Monday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 AII AJMER JN Source 05:35 1
2 BER BEAWAR 06:17 06:19 2 1
3 MJ MARWAR JN 07:43 07:45 2 1
4 FA FALNA 08:34 08:36 2 1
5 ABR ABU ROAD 10:06 10:25 19 1
6 PNU PALANPUR JN 11:48 11:50 2 1
7 MSH MAHESANA JN 13:05 13:07 2 1
8 ADI AHMEDABAD JN 14:30 14:50 20 1
9 ND NADIAD JN 15:41 15:43 2 1
10 ANND ANAND JN 16:10 16:03 2 1
11 BRC VADODARA JN 16:42 16:52 10 1
12 ST SURAT 19:05 19:15 10 1
13 BL VALSAD 20:23 20:25 2 1
14 VAPI VAPI 20:49 20:51 2 1
15 BSR VASAI ROAD 23:35 23:40 5 1
16 BIRD BHIWANDI ROAD 00:11 00:13 2 2
17 KYN KALYAN JN 01:05 01:10 5 2
18 KJT KARJAT 02:08 02:10 2 2
19 LNL LONAVALA 02:58 03:00 2 2
20 PUNE PUNE JN 04:10 04:20 10 2
21 STR SATARA 07:10 07:13 3 2
22 KRD KARAD 08:08 08:10 2 2
23 SLI SANGLI 09:27 09:30 3 2
24 MRJ MIRAJ JN 10:30 10:35 5 2
25 BGM BELGAUM 13:25 13:30 5 2
26 LD LONDA JN 14:15 14:17 2 2
27 DWR DHARWAR 15:53 15:55 2 2
28 UBL HUBLI JN 16:45 16:55 10 2
29 GDG GADAG JN 17:53 17:55 2 2
30 KBL KOPPAL 18:39 18:40 1 2
31 HPT HOSPET JN 19:30 19:35 5 2
32 BAY BELLARY JN 21:15 21:20 5 2
33 GTL GUNTAKAL JN 22:25 22:30 5 2
34 ATP ANANTAPUR 23:48 23:50 2 2
35 DMM DHARMAVARAM JN 00:54 01:00 6 3
36 YPR YESVANTPUR JN - BANGALORE 04:20 Destination 3