Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
15016 YPR GORAKPUR EX YESVANTPUR JN - BANGALORE Thursday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 YPR YESVANTPUR JN - BANGALORE Source 07:40 1
2 HUP HINDUPUR 09:49 09:50 1 1
3 DMM DHARMAVARAM JN 11:40 11:45 5 1
4 GTL GUNTAKAL JN 14:00 14:20 20 1
5 SC SECUNDERABAD JN 22:45 23:05 20 1
6 KZJ KAZIPET JN 02:05 02:07 2 2
7 SKZR SIRPUR KAGAZNGR 04:24 04:25 1 2
8 CD CHANDRAPUR 06:29 06:30 1 2
9 NGP NAGPUR 10:20 10:30 10 2
10 ET ITARSI JN 16:35 16:40 5 2
11 BPL BHOPAL JN 18:40 18:45 5 2
12 BINA BINA JN 21:35 21:40 5 2
13 JHS JHANSI JN 00:05 00:27 22 3
14 PHN POKHRAYAN 03:00 03:02 2 3
15 CNB KANPUR CENTRAL 05:50 06:15 25 3
16 LJN LUCKNOW NE 07:40 08:05 25 3
17 BBK BARABANKI JN 09:05 09:07 2 3
18 GD GONDA JN 10:40 10:45 5 3
19 GKP GORAKHPUR JN 14:00 Destination 3