Announcements

Train Route


Train No Train Name Runs From Source Runs On
16534 YPR JODHPUR EXP YESVANTPUR JN - BANGALORE Sunday

SNo. Stn Code Stn Name Arrival Time Dep. Time Halt Time (In Minutes) Day Remark
1 YPR YESVANTPUR JN - BANGALORE Source 17:20 1
2 DMM DHARMAVARAM JN 20:40 20:45 5 1
3 GTL GUNTAKAL JN 23:50 23:55 5 1
4 BAY BELLARY JN 01:30 01:35 5 2
5 HPT HOSPET JN 02:55 03:00 5 2
6 KBL KOPPAL 03:39 03:40 1 2
7 GDG GADAG JN 04:50 04:52 2 2
8 UBL HUBLI JN 06:25 06:35 10 2
9 DWR DHARWAR 06:59 07:00 1 2
10 LD LONDA JN 08:23 08:25 2 2
11 BGM BELGAUM 09:35 09:40 5 2
12 MRJ MIRAJ JN 12:40 12:45 5 2
13 STR SATARA 15:00 15:03 3 2
14 PUNE PUNE JN 18:40 18:50 10 2
15 LNL LONAVALA 19:59 20:00 1 2
16 KYN KALYAN JN 21:40 21:45 5 2
17 BSR VASAI ROAD 22:50 22:55 5 2
18 BL VALSAD 01:15 01:16 1 3
19 ST SURAT 02:45 02:55 10 3
20 BRC VADODARA JN 04:38 04:55 17 3
21 ANND ANAND JN 05:28 05:29 1 3
22 ADI AHMEDABAD JN 06:45 07:05 20 3
23 ABR ABU ROAD 11:45 11:55 10 3
24 MJ MARWAR JN 14:50 14:55 5 3
25 PMY PALI MARWAR 15:18 15:19 1 3
26 BGKT BHAGAT KI KOTHI 16:33 16:34 1 3
27 JU JODHPUR JN 16:35 Destination 3